Nažalost, kao ženi, neće vam biti strane vaginalne infekcije. Statistički gledano, susrela ste se barem sa jednom gljivičnom vaginalnom infekcijom, a nemali broj žena i s bakterijskim i virusnim infekcijama. Tako će tijekom života tri od četiri žene najmanje jednom imati gljivičnu infekciju vagine i/ili vulve, a kod 5% oboljelih žena se radi o kroničnoj infekciji s najmanje četiri ponavljane epizode bolesti tijekom godinu dana. Isto tako, gotovo 80 posto spolno aktivnih žena i muškaraca će jednom tijekom života biti zaraženo HPV-om.

Bila mi je šokantna spoznaja pročitavši rezultate jedne ankete provedene među ženama reproduktivne dobi, gdje je rezultat pokazao da je gotovo zanemarivi postotak žena koje su se izjasnile da im je reproduktivni sustav zdrav, da im je menstrualni ciklus redovit i da nemaju nikakvih simptoma upale urogenitalnog sustava, nelagode prilikom seksualnih odnosa ili druge neravnoteže reproduktivnog sustava.

Značaj mikroflore i pojavnost kandidijaze

Zbog povezanosti s reproduktivnim zdravljem i bolestima, međusobni odnos čovjeka i njegova mikrobioma, sve je više predmetom istraživanja.

Najgušće naseljena mikroorganizmima su crijeva čovjeka, no velik broj kolonizira i druge organske sustave, uključujući kožu, rodnicu (vaginu), usnu šupljinu, te ostatak probavnog trakta. Uravnotežena crijevna flora je iznimno bitna za naš imunološki sustav. Vaginalna flora (mikrobiota/mikroflora) čini učinkovitu barijeru brojnim patogenima. Dobre bakterije su poželjan stanovnik svake sluznice jer imaju baktericidno i virucidno djelovanje.

Gljivice, posebno Candida albicans i druge vrste kandide, neometano žive u našim crijevima, dokle god su u ravnoteži s “dobrim” crijevnim bakterijama i kad je postojana biološka ravnoteža. U slučaju oslabljenog imuniteta i pada broja “dobrih” crijevnih bakterija, gljivice se počinju intenzivnije razmnožavati i širiti. Tada govorimo o mikozi. Ovakvo stanje u organizmu često je potpomognuto nezdravim prehrambenim navikama (previše slatkog i rafiniranih proizvoda), opterećenjem organizma metalima, s lijekovima kao što su antibiotici, kortizon i hormonska terapija, ali i zbog stresa, preopterećenosti, bolesti…

Gljivice iz roda kandida, proizvode toksine (mikotoksini), koji negativno utječu na crijevne limfne čvorove što još više slabi imunološki sustav. Neuravnotežena crijevna flora je podloga za nastanak alergija, posebno na namirnice, za nastanak kožnih problema, neurodermitisa, upala sinusa, astme, a kod sistemske kandidijaze često se javljaju i glavobolje, umor, smetnje koncentracije i depresija.

Prirodne terapije kao učinkovit pristup vaginalnim infekcijama

Prirodni pristup vaginalnim infekcijama

Neugodan osjećaj, svrbež, iscjedak karakterističnog mirisa, peckanje i probadajuća bol su najčešći simptomi vaginalne infekcije.

Genitalna humani papiloma virus (HPV) infekcija je najčešća spolno prenosiva infekcija. Osim konvencionalnim, liječenju HPV-a može se pristupiti i prirodnim putem. U tu svrhu koristimo aromaterapijske pripravke sa biljnim i eteričnim uljima koja imaju antifungalna, antiseptična, baktericidna i antivirusna svojstva. Vaginalete i uljne aromaterapijske mješavine (za primjenu u terapijske svrhe kod muškog partnera, što je prečesto zanemareno!) sadrže vrlo djelotvorno eterično ulje eukaliptusa polibraktea kt. kripton koji kemotip jedini ima učinkovito djelovanje kod HPV infekcija. Uz njega, sinergijsko djelovanje je izraženo korištenjem eteričnih ulja čajevca, ravensare, niaulija cineol i klinčićevca uz biljno ulje tamanu i CO2 ekstrakt nevena.

Kod bakterijskih infekcija kao što su klamidija, ureaplazma, mikoplazma uspješan aromaterapijski tretman se provoditi i primjenom vaginaleta i uljnih aromaterapijskih mješavina koji sadrže eterična ulja čajevca, timijana tujanol i ravensare.

Dok se kod gljivične infekcije uzrokovane gljivicom Candida albicans provodi primjenom eteričnih ulja čajevca, palmarose ili timijana kt. geraniol.

Jedinstvena usluga u Scenticu uključuje uz aromaterapijska rješenja i mogućnost izrade kompletne biorezonantne analize s utvrđivanjem stanja organizma, na koji način možemo uspješno utvrditi prikladnu terapiju za prisutnu infekciju.

Nakon provedenog biorezonantnog testiranja i analize, uz izabranu primjenu eteričnih ulja i aromaterapiju, terapiju možete nadopuniti individualiziranom ciljanom biorezonantnom terapijom, sa svrhom podupiranja imunološkog sustava i eliminacijskih organa, eliminacije toksina, konkretnog patogena i opterećenja iz organizma.


Rezervirajte svoj termin za savjetovanje, pregled ili terapiju

Book an appointment with Personnel Calendar using SetMore